بهترین نرم افزار های Open Source سال ۲۰۱۹ بهترین نرم افزارهای سورس باز سال ۲۰۱۹

بهترین نرم افزار های Open Source سال ۲۰۱۹

1-نرم افزار آفیس: LibreOffice این نرم افزار مانند ماکروسافت آفیس است و نرم افزار های Word,PowerPoint,Excel,Accessرا با خود دارد این نرم افزار دارای فضای ابری نیست اما قالب های خوبی برای کار دارد.

 2-نرم افزار ویرایشگر تصویر:GIMP این نرم افزار Effectها و براش های خوبی را در اختیار شما قرار می دهد و برای کارهای روزمره بسیارعالی است در کنار آن Paint.Net نیز معرفی می شود اما با توجه به اینکه Paint.Netمحدود به ویندوز است به عنوان بهترین شناخته نشده است. 

 3-نرم افزار پخش صوت و تصویر: VLC Player بیشتر پسوندهای صوت و تصویر را پشتیبانی می کند و قابلیت خواندن و ضبط تصویر دوربین های شبکه را نیز دارد،این پخش کننده صوت و تصویر قابلیت قرار دادن زیر نویس را نیز دارد. 

 4-ویرایش گر فیلم:Shotcut این نرم افزار علاوه بر پشتیبانی از فرمت های مختلف قابلیت تغییر و ساخت فیلم را دارد و حایگزین مناسبی برای Windows Movie Maker است. 

 5-ویرایشگر صوت:Audacity اگر علاقمند به ضبط صدا و ساخت podcastهستید این نرم افزار برای شما گزینه بسیار مناسبی است. 

 6-مرورگر وب: Firefoxتوضیح خاصی نیاز ندارد فایر فاکس بهترین مرور گر های وب است البته گوگل کروم نیز یک گزینه بسیار عالی است. 

 7-ایمیل: Thunderbird که از مجموعه مازیلا است جایگزین خوبی برای outboxاست و می توانید ایمیل های خود را با آن مطالعه کنید همچنین قابلیت خواندنRSS نیز دارد. 

8-مدیریت رمز ها: KeePass برای تولید و نگهداری رمز ها این نرم افزار بسیار عالی است. 

 9-FTP: FileZilla کسانی که اف تی پی کار می کنند حتما با FileZilla کار کرده اند و نیازی به معرفی ندارد. 

 10- سیستم عامل: سیستم عامل سورس با Linux است که ممکن است شما از نسخه های مختلف آن استفاده کنید.

11-ویرایشگر کد:Notepad++ یکی از ویرایشگر های Cross Platform است که همه کد نویسان برای بازگردن کرد هرنوع فایلی از آن استفاده می کنند البته VSCode یا Atom نیز گزینه های مناسبی هستند.